» hl.str. > hudba > rozhovor
23/01/07

Leonard "Ethiopian" Dillon interview

Tak jsem po letech přidal zase nějaké to čtivo. Tentokráte rozhovor s dalším veteránem jamajské hudební scény, leadrem vokální skupiny the Ethiopians, Leonardem Dillonem.

27/03/06

Max Romeo - Interview

Dnes vám přináším obsáhlý rozhovor s veteránem jamajské hudební scény Maxem Romeem. Z vlastní zkušenosti mohu říci že za posledních deset let v našich luzích a hájích, pomohl seznámit místní posluchače s reggae málokdo jako on. Samozřejmě nemalý podíl na tom měla kapela Prodigy, která si v 90. letech vypůjčila jeho vokál do svého remixu. Ten většina lidí asi slyšela dříve než originál. A tak jste mohli přijet do lecjakého koutu země, pustit notoricky známou I'm gonna put on the iron shirt and chase the devil out of... Vždy se někdo našel, kdo rozpoznal "tutovku" od Prodigy a kulil oči co je to vlastně za vykopávku. Ukázka pro ty co si nepamatují.

Max Romeo je velmi zajímavá postava jamajské kultury. Jeho první ůspěch je spojený s lechtivou skladbou "Wet Dream", která způsobila v době vydáni značné pozdvižení. Pár jeho skladeb bylo použito v 70. letech v jamajské předvolební kampani. Což se nakonec možná odrazilo i v jeho nesmlouvamém kritickém postoji, který vyjadřuje ve svých pozdějších textech se společenskou tématikou. Po přisprostlých začátcích se záhy stal jedním z nejsžíravějších společenských komentátorů a málokdo hovoří o problémech tak jasně a naléhavě jako Max Romeo.

Autor nesmrtelného hitu "Chase The Devil" ze stejně nesmrtelného alba "War Ina Babylon", jehož nahrání je podle jeho slov to nejhorší, co kdy v životě udělal... O tom všem a nejen o tom hovoří v následujícím rozhovoru Maxie Smith alias Max Romeo.

08/11/05

Prezident Brown, interview

Rozhovor s mým oblíbencem! Přečtěte si proč Prezident Brown není zpěvák. Jak se mu líbí dancehall. Proč není v reggae více žen. Proč vystupuje málo na Jamajce a další...
No a ti, kteří nemají vůbec představu o kom je řeč, si mohou poslechnout ukázky na www.reggaestore.de anebo u konkurence www.soundquake.com.

04/06/05

Reggae zpěvák a bubeník Glenroy Washington

Svou více než pětadvacetiletou kariéru začal Glenroy Washington jako zpěvák, potom se stal bubeníkem a koncem devadesátých let se vrátil zpět ke zpěvu. Za svůj úspěch, podle svých slov, vděčí babiččině výchově... Rozhovor s Glenem Washingtonem

» zhuštěný profil u kolegů na waddup.net
14/04/05

Rozhovor s T.O.K

Rozhovor s T.O.K. je z jara minulého roku, ale neřekl bych, že tím nějak ztrácí na zajímavosti. Upozorňuji však, že je to dlouhé čtení.

12/01/05

Rozhovor s Mad Professorem

Zcela nový rozhovor s úspěšným producentem a zvukovým mágem Mad Professorem

14/12/04

Jah Cure, interview z vězení

Píseň Praises snad znáte. Možná jste to věděli, možná ne (jako já). Její autor, zpěvák Jah Cure, sedí již pátým rokem ve vězení. Přeložil jsem rozhovor, ve kterém popisuje, tehdejší události.

TOPlist Valid XHTML 1.0!