» hl.str. > kryshpoloviny

Na vysvětlenou...

Sem budu umisťovat tematicky těžko zařaditelné příspěvky. Vedle toho, co mne zaujalo, tu budou i slušné pitomosti. Sami jste si snad stačili všimnout.

Kryshpoloviny

17/11/05

Trinidad a Tobago na MS ve Fotbale

Reprezentace Trinidadu a Tobaga se kvalifikovala na mistrovství světa ve fotbale příští rok v Německu. Je to tedy historicky druhý stát z Karibiku (po Jamajce ve Francii 1998), kterému se to podařilo. Gratulace!
Samozřejmě naší "repre" taky...

Aktualizace z BBC (19.11.)

Při té příležitosti vyhlásila vláda Trinidadu a Tobaga státní svátek a vyzvala všechny občany, aby se místo do práce vydali na letiště uvítat svůj tým. Je jasné, že většina se podle toho zařídila a tak to byl pěkný pouliční mejdan...

15/11/05

Asi začnu rozdávat trička...

Dnes jsem se v metru, neslušně naklonil přes rameno jednomu pánovi (tímto se omlouvám), neboť mne zaujal titulek v novinách, které si četl. Koneckonců od toho titulky jsou. Doma jsem si pak článek dočetl a ejhle!

Jste zpěvák? Máte trika se svým logem, nebo zapalovače či popelníky, nebo aspoň propisky? Ne?! Tak to se rozlučte s kariérou. Alespoň tou rádiovou. Přečtětě si článek v Hospodářských Novinách, o tom jak přesvědčit rádia v Americe, aby pouštěli vaše skladby.

14/09/05

POTĚŠENÍ PRO OČI

Tak zase pár odkazů na fotogalerie, na které jsem "náhodou" natrefil. První jsou krásné fotky od Stevena Pinkera, další na Brentwood Camera Club a poslední na pěkně udělanou galerii slečny Carol Marie Spears.

06/07/05

Zmrzlinááááá...

Nejde jinak. Musím vám o tom říct. V pondělí mě kamarád Boocheck zavedl na zmrzlinu do pasáže Metro na Narodní Třídě. Vchod je hned vedle Laser Game nebo Jamcafé, kde se konají party radia Pragamuffinvibez.
Nejen že mají druhy, které jsem neviděl, ale i porce za 25 Kč je maxi. Největší úlet se může zdát čokoládová s chilli, ale testovali jsme a je vynikající.

Já osobně už na zmrzlinu nebudu chodit nikam jinam. A Vám bych doporučil zařídit se stejně. Minimálně to vyzkoušejte!!!
Samozřejmě hovořím o cukrárně v Praze, protože tu žiji. Ale i když jenom projíždíte nebo jste tu na návštěvě, nenechte si to ujít.

16/06/05

Jamajčané zrychlují

Nejen v jamajské hudbě se projevuje tendence všechno zrychlovat. Asafa Powell, jamajský sprinter, se stal držitelem nového světového rekordu na 100m. Hodnota rekordu je 9,77 sekund. Jen pro představu, když si svižně zavážu tkaničky, on odběhne sto metrů :)
Zbývá už jen počkat, kdy se objeví nějaká ta opěvná óda.

Třeba něco jako:

You can run, run, run
run as fast as you can
Asafa will get you...

03/05/05

No konečně...

prackaŠpanělský designér Pep Torres, přišel s nápadem, který by mohl potěšit všechny ženy, jež jsou frustrovány z toho, že veškeré domácí práce jsou na nich. Je to pračka s názvem "Jsi na řadě", která nedovolí jedné osobě opakovaně stroj zapnout, dokud tak neučiní jiná osoba. Pračka snímá otisky prstů, díky kterým rozpozná zda-li nepere dokola stále tatáž osoba, ale hlavně jí to ani neumožní.(No není to paráda, cha chá).

Autor nápadu doufá, že se v budoucnosti využije také třeba k otvírání dveří. (No nejsem si úplně jistý k čemu bude dobré, že nemůžete opakovaně otvírat dveře do bytu, ale třeba to člověk někdy využije. ;))


Převzato z BBC.
13/04/04

Viděli jste to? Myslím ten clash.

V tomto příspěvku se nevyjadřuji nijak k tomu, kdo ze soupeřů byl lepší a nikoho nehodnotím. Jen se podivuji nad průběhem hlasování v posledním kole (12.4.) 45 clashe v klubu Cross, ve kterém nastoupili dj Oneheartman vs. dj Mess.

Nebyl jsem přítomen, když se poprvé, tuším v předminulém kole, použil postup s rozdělením sálu, kde si každý stoupne na půlku svého favorita. Dokonce jsem si myslel, že to pomůže. Tak se podle mě postavila jasná většina na stranu Oneheartmana, mocně zařvala. Myslím, že i v tom přebila příznivce Messe. A NIC z toho!

Pardon byl z toho rozstřel.

Ten nic nevyřešil a nakonec jsme byli vybídnuti křičet všichni naráz jméno svého vítěze. Jednak překvapení z nařízení rozstřelu, ale hlavně fakt, že One Heart Man se dá těžko křičet, zatímco krátké řízné Mess, se dá omlátit o hlavu, mne otrávil a přestal jsem se projevovat. Asi nás bylo víc. Promiň OneHeartMane. Nakonec rozhodla cituji rozhodčího: "vytrvalost příznivců ..."

Rada do příštího kola pro příznivce selektorky Deus Ex Machina. Řvěte "Ex,ex,xe,ex...", nebo "Machina, machina, machina", nebo něco takového jinak jste v p...li

Závěr: Prosím, takhle už nikdy víc...

Web design

Zenová "kaskádová" zahrada

Druhý odkaz je pro zájemce o design, ale doporučuji ho všem. Jedním z trendů ve tvorbě webových stránek je co největší oddělení obsahu od formy a to doslova. Jen Obecně tam, kde se používal jazyk HTML pro popis vzhledu prvků a výsledného vzhledu stránky vůbec, je nahrazován tzv. kaskádovými styly CSS v co největší možné míře. Jeden z velmi pěkných projektů na toto téma je csszengarden.
V pravém menu si volte kaskádové styly od různých autorů a sledujte proměny stránky se stále stejným obsahem. Veškerý obsah leží na stránce samotné. Mění se jen připojený styl, který říká obsahu jak a kde se má zobrazit...how easy ;)
Kryshpeen

totální blbost

INTERVIEW se "Sagim"?

Jsem doma z Ještěrky, kde jsem hrál poprvé v životě a docela to šlo. Ale hlavně se mi podařilo natočit interview s opravdovou celebritou. Dobrá zpráva pro modemisty je, že rozhovor má pouhých 58 vteřin a necelých 400 kB.

sipka zpet nahoru
TOPlist Valid XHTML 1.0!