» hl.str. > hudba > profil

Bunny Rugs

Bunny RugsWilliam "Bunny Rugs" Clark, zpěvák a skladatel. Vokalista úspěšné kapely Third World od jejich druhé desky "96 Degrees In The Shade". Předtím stihl ještě krátce zpívat s Inner Circle. Na toto léto připravuje nové album na kterém se objeví Sly & Robbie. Verze hitu "Now That We Found Love" se Seanem Paulem a mnoho dalších umělců.

Od svých dvou let žije v Kingstonu. Zde vyrostl v ghettu, poslouchajíc v radiu americké zpěváky Arethu Franklin a Nat King Cole a v kostele procvičujíc zpěv. V tom ho podporoval jeho otec, který byl též nadšený zpěvák.

Když mu bylo 15 let byl pozván na zkoušku do Kittymat Club na Maxfield Avenue, a následně se připojil ke kapele Charlie Hackett & The Souvenirs. Mezitím navštěvoval uměleckou školu, ale v roce 1968 se přesunul do New Yorku, kde se přidal ke kapele "Hugh Hendricks & The Buccaneers" oblíbené v tamější karibské komunitě.
V roce 1972 založil vlastní skupinu "The Wild Bunch",ale o dva roky později se vrátil na Jamajku jako hlavní vokalista "Inner Circle", ještě před Jacobem Millerem. Spřátelení členové kapely klávesista Ibo Cooper, bubeník Willie Stewart a kytarista Cat Coore krátce poté založili "Third World". Sám Rugs se vrátil do USA skládat písně pro společnost Atlantic.

Roku 1976 hráli Third World v New Yorku, a pozvali Bunnyho aby nahradil jejich zpěváka Prilly Hamiltona. Materiál, který připravoval pro Atlantic tak skončil na druhém albu Third World "96 Degrees In The Shade". Svými autorskými příspěvky pomohl kapele dosáhnout značného úspěchu nejen u fanoušků reggae. Jejich chytlavý druh roots reggae, funku a dokonce klasické hudby si získal světové publikum.

Koncem 80.let byli členové Third World zaměstnáni skládáním a hraním na jiných aktech. Cat Coore a Bunny Rugs nahrávali pro Fatise Burrella a jeho label X-Terminator s umělci jako Beres Hammond, Marcia Griffiths a Capleton. Rugs také nahrával pro label Leggo's, Tuff Gong a pro vlastní label Third World. Také pomáhal se sólovou deskou Cat Coora.

linky: Third World

13/07/04

Sly & Robbie feat. Bunny Rugs

Na koncert jsem dorazil asi 15 minut po začátku. První část byla čistě instrumentální a na můj vkus trochu chladná a místy utahaná. Kapela přecházela plynule s jedné skladby do druhé a já měl z některých členů trochu pocit rutinérství (ale i tak to byl široko daleko nejlepší výkon). Příjemným zpestřením byl vokální projev dechové sekce. Obzvláště tři verze "Real Rock" byly moc pěkné, stejně jako všechny "dubové" vstupy, kdy trumpetista vyzpívával i echa. Dále "Shine Eye Gal" dohromady s "Plastic Smile" od Black Uhuru.A jestli se nepletu tak vynikající rockers "Ballistic Squeeze" ze společného alba s Howie B (Strip to the Bone). A když hráli masivní "Stalag", již jsem se náramně bavil a bavit nepřestal!

Už po několikáté jsem si v duchu pomyslel: "Kde je zpěvák". A konečně přišel k jedinému osamělému mikrofonu pozounista, aby uvedl Bunny Rugse na scénu. Sympatický, rozesmátý frontman Third World dal hned první písní najevo, že je pan Zpěvák s krásným hlasem, který umí využít! Myslím, že první skladba senzační "Baltimore" (The Tamlins) byla perfektní!!! Poté zazpíval, opět skvěle, "Revolution" (D. Brown) s krátkou variací Barringtona Levyho na témže riddimu. "Reggae Ambassador", "Crazy Baldhead" a vynikající verzi "Night Nurse" (G. Issacs). Ještě "96 Degrees in the Shade" a pár jiných. Bohužel zpíval pouhou půl hodinu, po které se spolu s kapelou odebrali a ani přídavek nebyl! Také mi bylo trochu líto, že kromě jedné písně byly všechny převzaté od jiných interpretů, ale nutno říci, že Bunny Rugs na chvíli zastínil originál!!!

sipka zpet nahoru
TOPlist Valid XHTML 1.0!